Aktualności

29.05.2023 Zaproszenie na Konferencję Naukowo-Szkoleniowę Krakowskiego Oddziału PTDL

W dniach 01.06. - 02.06.2023r. w Hotelu “NOVUM” w Niepołomicach k. Krakowa, odbędzie się Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Krakowskiego Oddziału PTDL- "Krakowskie Spotkania z Diagnostyką Laboratoryjną”. Będziemy tam obecni ze swoim stoiskiem.

1.06
SESJA I - Choroby układu sercowo-naczyniowego – badania laboratoryjne w ocenie ryzyka, rozpoznawania i monitorowaniu leczenia
SESJA II - Coraz więcej medycyny laboratoryjnej w onkologii
SESJA III - Odrębności diagnostyki laboratoryjnej w pediatrii

2.06
SESJA I - Laboratorium w diagnostyce chorób układu nerwowego
SESJA II - Fazy pozaanalityczne w badaniach laboratoryjnych

Zapraszamy do zapoznania się z programem konferencji -  http://www.ptdl.pl/oddzialy/krakow/aktualnosci/3581-krakowskie-spotkania-z-diagnostyka-laboratoryjna-konferencja-naukowo-szkoleniowa-krakowskiego-oddzialu-ptdl


22.05.2023  Zapraszamy na konferencję "Rzeczywistość a innowacje w medycynie laboratoryjnej" organizowaną przez PTDL.

Będziemy obecni, wraz ze stoiskiem prezentującym naszą ofertę, na konferencji ”Rzeczywistość a innowacje w medycynie laboratoryjnej" zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych oraz Katedrę Analityki Medycznej Uniwersytetu Medycznego z Wrocławia.
W dniach 25 - 26 maja 2023r. w Szklarskiej Porębie na terenie Hotelu „BORNIT” będzie omawiana tematyka naszej branży, w tym szczególnie interesująca ze względu na ofertę BioMaxima diagnostyka chorób autoimmunologicznych. To dla nas świetna okazja, aby spotkać naszych dotychczasowych partnerów, zaznaczyć swoją obecność na tym ważnym wydarzeniu oraz nawiązać nowe kontakty w Regionie.

Zapraszamy do zapoznania się z programem konferencji - http://www.ptdl.pl/oddzialy/wroclaw/aktualnosci/3376-program-konferencji-szklarska-poreba-2022

17.05.2023 Zaproszenie na targi PCI Days 2023 21-22 Czerwca

BioMaxima S.A. weźmie udział w nadchodzących targach PCI Days 2023. W ciągu dwóch dni przedstawiciele branż farmaceutycznej i kosmetycznej będą mieli okazję spotkać się, wymienić wiedzą i zawrzeć nowe współprace. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska w dniach 21-22 czerwca w warszawskim EXPO XXI. 

16.05.2023 Wiosenna Szkoła Mikrobiologii 18-21 Maja 2023

W dniach 18-21 maja 2023 reprezentacja BioMaxima S.A. weźmie udział w Wiosennej Szkole Mikrobiologii organizowanej przez Fundację CMK. W trakcie wydarzenia będziemy mieć okazję na poznanie najnowszych dokonań w branży i spotkać się z czołowymi ekspertami. Organizatorem konferencji jest prof. dr hab. med. Waleria Hryniewicz, jedna z czołowych osobistości polskiej mikrobiologii.

02.05.2023- Wyniki Finansowe BIOMAXIMA S.A. za 2022 rok.

Opublikowaliśmy raport wyników finansowych Spółki za 2022 rok. W Liście do Akcjonariuszy Prezes Zarządu opisuje najważniejsze osiągnięcia BIOMAXIMA S.A. w 2022 roku oraz jak Zarząd widzi perspektywę 2023 roku. Raport potwierdza przede wszystkim konsekwencję w realizacji Strategii rozwoju firmy poprzez inwestycje w produkcję i sprzedaż produktów diagnostycznych. Tych, na które rośnie zainteresowanie i popyt wśród kontrahentów zagranicznych oraz krajowych. Najważniejsze, że skutecznie reagujemy na wyzwania wynikające z ogólnoświatowych kryzysów, które przecież wszystkich dotykają. Zapraszamy do zapoznania z raportem: https://biomaxima.com/52-raporty-okresowe.html

24.04.2023 Zapraszamy do udziału w X konferencji online - Ogólnopolskie Spotkania Mikrobiologów i Epidemiologów 24 kwietnia, 16-19.00.

Jednym z tematów konferencji jest diagnostyka zakażeń grzybiczych, w swoim wykładzie o 17.00 Pani prof. Urszula Nawrot (UM Wrocław) przedstawi problemy, które stwarza identyfikacja Candida auris oraz możliwości jej wykrywania z zastosowaniem podłoża Chromogenic Candida Plus LAB-AGAR™ :

„Czego nas uczy historia Candida auris - czy można przygotować się na nowe wielolekooporne patogeny grzybicze?” Link do konferencji (rejestracja bezpłatna):

https://webinar-med.pl/osme/

08.04.2023 Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych !

24.03.2023 W dniu dzisiejszym uczestniczyliśmy w Konferencji naukowej z okazji Światowego Dnia Gruźlicy w Pałacu Lubomirskich w Warszawie.

Można tam było usłyszeć wykład firmy BIOMAXIMA wygłoszony przez Pana dr Tomasza Szczęsnego na temat: „Molekularnej diagnostyki prątków gruźlicy metodą TB-LAMP na każdym poziomie systemu ochrony zdrowia” Dziękujemy za wszystkie odwiedziny naszego stoiska !

 

02.03.2023 BioMaxima, jedną z najszybciej rozwijających się firm z branży life science w Europie, według Financial Times/Statista

Biomaxima SA, została wyróżniona w prestiżowym rankingu FT 1000: Europe’s Fastest Growing Companies, zestawiającym 1000 firm z całej Europy, które osiągnęły najwyższą dynamikę wzrostu przychodów w latach 2018-22 (CAGR). BioMaxima SA znalazła się w rankingu w kategorii „Health Care & Life Sciences” po raz pierwszy.
 
„Bardzo cieszymy się, że dynamiczny rozwój BioMaximy został zauważony i że spółka znalazła się w tym prestiżowym rankingu dziennika Financial Times. Taki rozwój był możliwy dzięki reinwestowaniu zarabianych przez Spółkę środków, oraz dzięki systematycznej ciężkiej pracy całego naszego zespołu. Konsekwentnie realizujemy strategię budowy silnego polskiego producenta testów służących do  diagnostyki zakażeń, jedynego w regionie Europy Środkowej producenta systemów do oznaczania lekowrażliwości. Idąc za ciosem, już w najbliższych miesiącach uruchomimy nowy zakład produkcyjny który przeniesie BioMaximę na kolejne poziomy rozwoju.” - powiedział Łukasz Urban, prezes zarządu BioMaxima SA.  
 
Nowy zakład produkcyjny Spółki pomieści produkcję systemów służących do oznaczania lekowrażliwości (AST), zwiększone moce produkcyjne szybkich testów diagnostycznych, suplementów do produkcji podłoży mikrobiologicznych, a także odczynników do diagnostyki molekularnej. Znaczącym elementem rozbudowy mocy wytwórczych objętych inwestycją będzie również istotna rozbudowa mocy wytwórczych w segmencie podłoży mikrobiologicznych a także krążkowych systemów dyfuzyjnych do oznaczania lekowrażliwości na terenie już istniejącego zakładu.
 
BioMaxima S.A. jest polską firmą działającą na rynku diagnostyki laboratoryjnej notowaną na GPW w Warszawie. Spółka specjalizuje się w produkcji systemów do diagnostyki chorób zakaźnych, m.in. testów mikrobiologicznych, systemów do oznaczania lekowrażliwości, a także szerokiej gamy odczynników oraz sprzętu do diagnostyki in vitro. Spółka jest również dystrybutorem produktów uznanych światowych firm diagnostycznych. Emitent zaopatruje w swoje produkty ponad 2 tys. laboratoriów w Polsce oraz prowadzi działalność eksportową na ponad 60 rynkach.
 

06.02.2023 Targi Medlab Middle East w Dubaju - Zapraszamy na nasze stoisko!

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska  Z5.F49 na Targach Middle East w Dubaju!

01.02.2023 SEPSA - LECZENIE I ROZWIĄZANIA DIAGNOSTYCZNE

Accelerate Pheno® na Ogólnopolskich Spotkaniach Mikrobiologów i Epdemiologów!
Ponad 1400 osób uczestniczyło w IX konferencji  - Ogólnopolskie spotkania mikrobiologów i epidemiologów” zorganizowanej przez Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc, Polskie Towarzystwo Mikrobiologów, Polskie  Towarzystwo Chorób Płuc, Zakład Mikrobiologii i Immunologii Klinicznej Instytut Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka oraz Medicare S.C.
BioMaxima S.A. była jednym z głównych sponsorów konferencji, wśród wykładów znalazła się też prezentacja o systemie Accelerate Pheno®.
Aparat Accelerate Pheno™ amerykańskiej firmy Accelerate Diagnostics, dostarczany przez BioMaxima SA, umożliwia bardzo szybką identyfikację patogenów wywołujących sepsę (90 minut) oraz już po 5-7 godzinach oznaczenie ich wrażliwości na antybiotyki wraz z określeniem minimalnej, skutecznej dawki (MIC) bezpośrednio z dodatniego posiewu krwi. Już po 7 godzinach wiemy jakim antybiotykiem i jaką dawką najskuteczniej zwalczyć dany patogen!
Accelerate Pheno™ zapewnia szybkie podjęcie celowanej terapii dla przypadków z ciężkimi postaciami sepsy (nawet o 40 godzin szybciej niż dotychczasowe metody diagnostyczne).
Urządzenia Accelerate Pheno™ są już rutynowo używane w kilkuset szpitalach za granicą, w tym w wielu znanych ośrodkach klinicznych, a setki publikacji naukowych potwierdzają ich skuteczność kliniczną.
Wykłady IX OSM są dostępne po zarejestrowaniu na stronie konferencji:
https://webinar-med.pl/osme/
#BioMaxima #AcceleratePheno #bacteremia #bloodstreaminfections #rapididentification #antimicrobialsusceptibilityesting #sepsis #WOŚP

 


21.12.2022 Wesołych Świąt Bożego Narodzenia / Merry Christmas and Happy New Year !

30.11.2022 Accelerate Pheno® na łódzkim Uniwersytecie Medycznym
Zakończyło się pierwsze sympozjum „Racjonalna Terapia Przeciwdrobnoustrojowa” organizowane przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi.
BioMaxima S.A. była jednym z głównych sponsorów wydarzenia, odwiedzanego przez mikrobiologów, lekarzy i pracowników UM w Łodzi oraz wielu innych jednostek naukowych i klinicznych. Wśród licznych wykładów znalazła się też prezentacja wyników pilotażowej oceny systemu Accelerate Pheno® w Zakładzie Mikrobiologii i Laboratoryjnej Immunologii Medycznej UM w Łodzi. Wyniki pilotażu najlepiej oddaje cytat prowadzącego prezentację dr Filipa Bielca: „Mam nadzieję, że to urządzenie zostanie z nami na stałe”. Nie mamy wątpliwości, że tak właśnie się stanie!

                                                                      

29.11.2022 Pierwsza polska publikacja wyników zastosowania Accelerate Pheno®!

Wykorzystanie systemu Accelerate Pheno® skróciło uzyskanie wyniku oznaczenia lekowrażliwości drobnoustrojów od 13 do nawet 63 godzin (w porównaniu do metod standardowych). “System APS (Accelerate Pheno®) okazał się bardzo użyteczny szczególnie w przypadku szybkiego oznaczenia antybiotykowrażliwości bakterii bezpośrednio z dodatniego posiewu krwi, oferując największe korzyści laboratoriom pracującym całodobowo”.
Serdecznie gratulujemy autorom pracy!

 


First Accelerate Pheno® study from Poland!
Using the Accelerate Pheno® system reduced the total time to result of antimicrobial susceptibility from 13:34 to even 63:47 h compared to the standard microbiological laboratory workflow.
 “The APS (Accelerate Pheno®) is a very useful system, especially for the rapid assessment of antimicrobial susceptibility of bacteria directly from positive blood samples, offering the greatest potential for microbiology laboratories operating around the clock.”
See more in the publication: Zalas-Więcek, P.; Bogiel, T.; Gospodarek-Komkowska, E. The Accelerate Pheno™ System - A New Tool in Microbiological Diagnostics of Bloodstream Infections: A Pilot Study from Poland. Pathogens 2022, 11, 1415. https://doi.org/10.3390/pathogens11121415

15.11.2022 Stoisko BioMaxima cieszy się dużym zainteresowaniem odwiedzających targi MEDICA!

 

28.10.2022 Kolejna instalacja FV z dofinansowaniem

BioMaxima zrealizowała budowę kolejnej instalacji fotowoltaicznej o mocy 49,6kW, która będzie dofinansowana dotacją w kwocie 91 tys. zł. Spółka aktualnie już posiada trzy instalacje, które pozwalają zaspokoić ponad 20% jej zapotrzebowania na energię.

 

21.10.2022 Diagnostyka sepsy nawet 40 godzin szybciej, niż dzięki metodom tradycyjnym!

Aparat Accelerate Pheno™ amerykańskiej firmy Accelerate Diagnostics, reprezentowanej przez BioMaxima SA, umożliwia bardzo szybką (90 minut) identyfikację patogenów wywołujących sepsę oraz określa ich wrażliwość na antybiotyki w ciągu 5-7 godzin od rozpoczęcia analizy bezpośrednio z dodatniego posiewu krwi.  

 

System Accelerate Pheno™ jest już rutynowo używany w szpitalach na całym świecie (pierwsze egzemplarze dostarczyliśmy także polskim odbiorcom), a jego skuteczność w praktyce klinicznej potwierdzają setki publikacji naukowych. Dzięki Accelerate Pheno™ lekarze uzyskują informacje niezbędne do podjęcia leczenia celowanego nawet 40 godzin szybciej niż przy zastosowaniu tradycyjnych metod diagnostycznych.

Accelerate Pheno™ to:

•    Nowoczesny i sprawdzony system, pracujący w setkach szpitali na świecie
•    Pełna automatyzacja z krótkim, 2-minutowym czasem przygotowania próbki
•    Szybka identyfikacja patogenów powodujących sepsę ¬– wynik po 90 minutach  – dzięki unikatowej, zautomatyzowanej fluoroscencyjnej hybrydyzacji in situ (FISH)
•    Oznaczenie lekowrażliwości (z oznaczeniem wartości MIC) nawet w ciągu pięciu godzin od rozpoczęcia analizy próbki krwi dzięki opatentowanej i zwalidowanej metodzie morfokinetycznej analizy komórkowej (MCA)
•    Skrócenie hospitalizacji i pobytu na OIOM
•    Zmniejszenie śmiertelności pacjentów
•    Zmniejszenie zużycia antybiotyków, kosztów hospitalizacji i narastania antybiotykoporności


„Diagnostyka  sepsy - ważna jest każda godzina, która przyspieszy właściwą, celowaną terapię. Każda kolejna godzina bez skutecznej terapii zwiększa śmiertelność w sepsie o 8 %. Szybka diagnostyka dałaby szansę na przeżycie w 80 % śmiertelnych przypadków.”
(wg www.worldsepsisday.org)

19-22.10.2022- W dniach 19-22 października w Centrum Kongresowym Targi Kielce odbywa się Jubileuszowy XX Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej (PTDL).

Podczas zjazdu odbędą się wykłady naukowe, warsztaty, sesje plakatowe  oraz wystawa firm. Zapraszamy na stoisko BioMaxima S.A.

15.09.2022- Zapraszamy na Nasze stoisko na XXIX Ogólnopolskim Zjeździe Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów.

Jednym z motywów przewodnich jest temat antybiotykooporności, szczególnie ważny w dobie narastającego problemu. " (...)700 000 osób umiera rocznie na świecie z powodu zakażeń wywołanych przez bakterie oporne na wszystkie antybiotyki(CDC)(...)". Szacuje się, że liczba ta może osiągnąć 10 000 000.

 

12.08.2022- Rośniemy! Rozpoczęła się budowa trzeciej kondygnacji nowego budynku produkcyjnego BioMaxima SA.

22.07.2022 Z przyjemnością informujemy, że Accelerate Arc™, system firmy Accelerate Diagnostics, został zarejestrowany jako wyrób medyczny do diagnostyki  IVDR.

Podczas kwietniowego, 32-go kongresu ECCMID (European Congress for Clinical Microbiology and Infectious Diseases) zaprezentowano dane potwierdzające wysoką użyteczność urządzenia Accelerate Arc™ w diagnostyce mikrobiologicznej. System automatycznie przygotowuje dodatnie próbki krwi do identyfikacji techniką MALDI-TOF MS, zmniejszając nakłady pracy manualnej i umożliwiając standaryzację procedury. Szesnastego maja FDA zarejestrowało Accelerate Arc™  jako wyrób medyczny do diagnostyki IVD na terenie USA, gdzie wkrótce stanie się on dostępny dla placówek medycznych, a jedenastego lipca Accelerate Diagnostics poinformował o pozytywnym ukończeniu certyfikacji CE-IVDR, przeprowadzonej wg nowego rozporządzenia UE w sprawie wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro IVDR 2017/746 i wprowadzeniu systemu na rynek europejski.
Systemy Accelerate Arc™ są już obecnie testowane w wielu ośrodkach, które potwierdzają ich zalety w zakresie automatyzacji procedury przygotowania próbek do MALDI, odciążenia personelu laboratorium oraz obniżenia kosztów identyfikacji organizmów bezpośrednio z posiewów krwi – o co najmniej o 50% w porównaniu z innymi stosowanymi obecnie rozwiązaniami szybkiej identyfikacji molekularnej.
Uproszczona organizacja pracy laboratorium skraca wielogodzinny proces oczekiwania na wynik identyfikacji mikrobiologicznej. Urządzenie Accelerate Arc™ wraz z zestawem BC (materiały zużywalne) zapewnia automatyzację i standaryzację przygotowania próbek z dodatnich posiewów krwi do identyfikacji za pomocą MALDI-TOF.
Więcej informacji dostępnych pod adresem: tutaj

18.07.2022 Przedstawiamy nowatorski system Accelerate Arc

Nowoczesny i zautomatyzowany system przygotowywania dodatnich próbek krwi do identyfikacji w technice MALDI-TOF MS. Przygotowanie próbek do MALDI jeszcze nigdy nie było tak proste!
Laboratoria wykorzystujące technikę MALDI-TOF MS do bezpośredniej identyfikacji mikroorganizmów z dodatnich posiewów krwi zyskują:
- Pełną automatyzację przygotowania próbki do techniki MALDI-TOF MS
- Pewność, precyzję i powtarzalność metodyki
- Uproszczenie organizacji pracy - przeniesienie próbki krwi do systemu Accelerate Arc i uruchomienie procedury zajmuje mniej niż 2 minuty!
- Oszczędność czasu i nakładów - koszt szybkiej identyfikacji mikroorganizmów bezpośrednio z dodatnich posiewów krwi może być o co najmniej 50% niższy od dotychczas stosowanych rozwiązań szybkiej identyfikacji molekularnej!
👉https://www.youtube.com/watch?v=I-0_4TcUue0

 

07.07.2022 Nowe podwarianty Omikronu skutecznie identyfikowane testami BioMaxima SA

Pragniemy poinformować, że po przeprowadzonych analizach i weryfikacji, zarówno nasz test antygenowy SARS-CoV-2 Ag Rapid Test, jak i testy genetyczne qRT-PCR (SARS CoV-2 Real Time PCR LAB-KIT™, SARS-Flu-RSV Lyo-Multiplex Real Time PCR LAB-KIT™), skutecznie identyfikują nowe podwarianty Omikronu (BA.1; BA.2; BA.3; BA.4; BA.5 oraz XE), mutacji koronawirusa SARS CoV-2.
Biomaxima SA jako profesjonalny producent wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro zgodnie z wymogami i obowiązującymi regulacjami, prowadzi stały nadzór i ocenę jakościową produkowanych wyrobów. Wysoka zmienność wirusa SARS-CoV-2 powinna być przyczyną stałego monitorowania oraz oceny ewolucji mutacji SARS-CoV-2.

Raport

23.06.2022 Serdecznie Zapraszamy na IV Polski Kongres Genetyki

20.06.2022 BioMaxima wprowadziła do obrotu testy do diagnostyki wirusa małpiej ospy   

BioMaxima S.A. wprowadziła do obrotu na terenie Unii Europejskiej testy do detekcji wirusa małpiej ospy. Są to testy do diagnostyki genetycznej, MPXV Real Time PCR LAB-KIT™ oraz szybki test antygenowy.

17.06.2022 Zapraszamy na targi ANALYTICA 2022.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska A3.103. w dniach 21-24 lipca, Trade Fair Centre Mess München, Niemcy

 

13.05.2022 BioMaxima S.A. ZŁOTYM SPONSOREM II Forum Zakażeń, Wyzwania w leczeniu i profilaktyce zakażeń 12-14 maja 2022r.

Biomaxima udziela nieustannego wsparcia i jest aktywnie zaangażowana w działalność  prospołeczną. Jest to związane z Naszą główną misją,  którą jest propagowanie wiedzy i poprawa funkcjonalności pracowni analitycznych i mikrobiologicznych.

 

26.04.2022 Jako jedyny wystawca z Polski BioMaxima zaprezentowała swoją ofertę podczas 32 Europejskiego Kongresu Mikrobiologii Klinicznej i Chorób Zakaźnych organizowanego w Lizbonie.

Tegoroczny kongres był wydarzeniem przełomowym, łącząc w sobie stacjonarną formę targów z możliwością zdalnego uczestnictwa w prelekcjach oraz dyskusjach ze specjalistami z całego świata. Panel ekspertów prezentował najnowsze osiągnięcia, odkrycia i rekomendacje z dziedzin mikrobiologii i chorób zakaźnych dla ponad 14 000 uczestników z całego świata.

 

19.04.2022 Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na targach w Lizbonie 23-26.04.2022.

15.03.2022 BioMaxima S.A. nie jest obojętna w obliczu wojny w Ukrainie.

Zarząd firmy wraz z pracownikami podjęli decyzję o wsparciu konkretnych instytucji. Wspólnie z naszymi partnerami na Ukrainie wytypowaliśmy jednostki, do których skierowaliśmy pomoc.  Nasza pomoc była błyskawiczna i skierowana do konkretnych miejsc. Do walczącego Charkowa Spółka wysłała trzy palety materiałów opatrunkowych. Wsparliśmy też dom dziecka oraz szpital w Pryłukach: zakupione i wysłane zostały środki opatrunkowe, podstawowe leki, w pełni naładowane power banki o dużej pojemności a także produkty pierwszej potrzeby dla dzieci i ich opiekunów. Pozostajemy również w kontakcie z naszymi dystrybutorami w Ukrainie, którzy pozostali w swoim kraju.

 

07.02.2022 Informujemy, że wprowadziliśmy do oferty szczepy wzorcowe Accu-Bac Quantitative Micro-organisms do oznaczeń ilościowych, 1 krążek o c.f.u. ≤100 ( 95% zakres przedziału ufności, wskazany w certyfikacie analizy). Drugi pasaż!

Szczepy wzorcowe Accu-Bac Quantitative Micro-organisms do oznaczeń ilościowych 
Nr kat Nazwa  Nr wg kolekcji WDCM Wlk. opak.
AB17-12   Enterococcus faecalis    NCTC 775 / ATCC® 19433 00009 12 x 1
AB17-4   Enterococcus faecalis    NCTC 775 / ATCC® 19433 00009 4 x 1
AB75-12     Escherichia coli NCTC 9001 / ATCC® 11775 00090 12 x 1
AB75-4     Escherichia coli NCTC 9001 / ATCC® 11775 00090 4 x 1
AB26-12      Enterobacter aerogenes NCTC 10006 / ATCC® 13048  00175 12 x 1
AB26-4      Enterobacter aerogenes NCTC 10006 / ATCC® 13048  00175 4 x 1
AB40-12    Pseudomonas aeruginosa NCTC 12924 / ATCC® 9027  00026 12 x 1
AB40-4  Pseudomonas aeruginosa NCTC 12924 / ATCC® 9027  00026 4 x 1
AB04-12    Klebsiella pneumoniae NCTC 9633 / ATCC® 13883  00097 12 x 1
AB04-4    Klebsiella pneumoniae NCTC 9633 / ATCC® 13883  00097 4 x 1

31.01. 2022 BioMaxima debiutuje na głównym rynku GPW jako pierwsza spółka w 2022 roku

25.01.2022 Jak co roku, stoisko BioMaxima na międzynarodowych targach Medlab w Dubaju, jest chętnie odwiedzane przez zainteresowanych nowych kontrahentów oraz dystrybutorów z regionu Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji.

25.01.2022 Targi MEDLAB 2022- już od rana duże zainteresowanie naszym stoiskiem.

27.12.2021 Zachęcamy do zapoznania się z publikacją  pt.:  „Zastosowanie szybkiego testu antygenowego do diagnostyki Covid-19 w porównaniu z molekularnym testem RT-PCR”, której reprint umieściliśmy na naszej stronie, w zakładce Publikacje.

03.12.2021 Testy genetyczne RT-PCR BioMaxima prawidłowo identyfikują wirusa SARS-CoV-2 z mutacją B.1.1.529 (OMICRON).

Pragniemy poinformować, że po przeprowadzonych analizach in silico względem sekwencji linii B.1.1.529 (Omicron), możemy potwierdzić, że testy RT-PCR BioMaxima skutecznie wykrywają nowy wariant wirusa SARS-CoV-2 z mutacją B.1.1.529.
W analizie zostały uwzględnione 142 sekwencje SARS-CoV-2, opublikowane w bazie GISAID na dzień 29 listopada 2021.
Informujemy, że oba testy RT-PCR do diagnostyki COVID-19:
•            SARS CoV-2 Real Time PCR LAB-KITTM
•            SARS-Flu-RSV Lyo-Multiplex Real Time PCR LAB-KITTM
prawidłowo identyfikują materiał genetyczny wirusa SARS-CoV-2 z mutacją B.1.1.529 (OMICRON). Tak więc są efektywnym narzędziem diagnostycznym w laboratoriach molekularnych, identyfikujących wirusa SARS-CoV-2, a nowa mutacja nie wpływa na ich użyteczność diagnostyczną.
Wariant B.1.1.529 został zgłoszony do Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w dniu 24 listopada 2021 przez Republikę Południowej Afryki (RPA). Pierwsza znana potwierdzona infekcja wariantem Omicron, pochodziła z próbki zebranej 9 listopada 2021. Na dzień 28 listopada, nowy wariant jest odpowiedzialny za większość infekcji wykrytych w ciągu ostatnich dwóch tygodni w RPA.

02.12.2021 Testy antygenowe BioMaxima wykrywają nowy wariant Omikron koronawirusa.

BioMaxima współpracuje z kilkoma grupami naukowców i na bieżąco obserwuje pojawiające się nowe mutacje genomu koronawirusa oraz śledzi najnowsze informacje z całego świata, aby monitorować skuteczność diagnostyczną i zapewnić wysoką czułość i specyficzność zestawów diagnostycznych oferowanych przez Spółkę.
Pragniemy poinformować, że po przeprowadzonych analizach i weryfikacji, nasz test antygenowy SARS-CoV-2 Ag Rapid Test skutecznie identyfikuje zarówno warianty Alpha (B.1.1.7), Beta (B.1.351), Delta (B.1 .617.2) jak i wariant  Omicron (B.1.1.529)
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wskazując wariant Omikron wirusa SARS-CoV-2, który pojawił się w Republice Południowej Afryki w listopadzie jako „wariant pod obserwacją”, podaje, że nie jest jeszcze jasne, czy zakażenie prowadzi do cięższego przebiegu Covid-19. Naukowcy na całym świecie prowadzą badania, aby ustalić szybkość rozprzestrzenia się tego wariantu, przebieg choroby oraz skuteczność szczepionek przeciwko Sars-Cov-2.
Can BioMaxima antigen tests detect the new variant of SARS-CoV-2, Omikron?
BioMaxima collaborates with several groups of scientists and monitors the emerging new mutations of the coronavirus genome on an ongoing basis and follows the latest information from around the world to monitor the diagnostic effectiveness and ensure high sensitivity and specificity of the diagnostic kits offered by the company.
We are happy to inform that, following verification, our SARS-CoV-2 Ag Rapid Test antigen test effectively identifies variants Alpha (B.1.1.7), Beta (B.1.351), Delta (B.1 .617.2) as well as Omicron (B.1.1.529) of the coronavirus.
The World Health Organization (WHO) having identified the SARS-CoV-2 variant of the virus, which emerged in South Africa in November as a “variant of concern”, stated that it was not yet clear whether the infection leads to a more severe course of Covid-19. Scientists around the world are conducting research to determine how quickly this variant spreads, the course of the disease, and the effectiveness of SARS-CoV-2 vaccines.

16.11.2021 Gośćmi na naszym stoisku Medica 2021 są zarówno obecni klienci, z którymi prowadzimy robocze spotkania, jak i firmy zainteresowane rozpoczęciem współpracy z BioMaxima S.A

05.11.2021 Zapraszamy do odwiedzenia nas na targach MEDICA 15 -18 listopada 2021.

06-08.10.2021 Dziękujemy za odwiedzanie naszego stoiska podczas  XVII REGIONALNEGO FORUM MEDYCYNY ZAKAŻEŃ  "ŻYCIE ZE SPADKIEM PO KORONAVIRUSIE WOJNA ZA WOJNĄ" w Ełku.

29.09.2021 Poznaliśmy Laureatów Nagrody Gospodarczej Prezydenta Miasta Lublin.

W Lubelskim Centrum Kongresowym podczas Gali Przedsiębiorczości ogłoszono Laureatów  Nagrody Gospodarczej Prezydenta Miasta Lublin, która wyróżnia Spółki mające istotny wkład w rozwój gospodarczy miasta. Miło nam poinformować, że BioMaxima S.A. otrzymała nagrodę główną w kategorii Innowacyjność,  tym samym potwierdzając swoją pozycję na gospodarczej mapie Lublina.

 

28.09.2021 W dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność gościć w siedzibie Biomaxima S.A.  Prezesa Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie Pana  dr. Marka Dietla, który oprócz spotkania z Zarządem firmy zwiedził również kilka wydziałów produkcyjnych Spółki.

18.09.2021 –BioMaxima wyróżniona za zaangażowanie w walkę z pandemią COVID-19.

Podczas Gali „Lubelskie dla Medyków”, która odbyła się 18 września w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, Marszałek Województwa Lubelskiego wyróżnił BioMaxima S.A. za szczególne zaangażowanie w walkę z pandemią COVID-19 poprzez realizację innowacyjnych projektów z zakresu ochrony zdrowia.

 

16.09.2021 Nasze stoisko na XIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo- Szkoleniowej PTDL Oddziałów wrocławskiego i opolskiego!

21.06.2021 Stoisko BioMaxima SA cieszy się ogromną popularnością na targach Medlab Middle East 2021 w Dubaju !

14.05.2021 Testy BioMaxima wykorzystywane coraz szerzej na terenie Niemiec❗ Jeden z punktów testowania SARS- CoV-2 w Bad Maskau na terenie Saksoni, gdzie używane są testy BioMaxima.

24.03.2021 Mamy przyjemność poinformować, iż BioMaxima S.A. otrzymała nagrodę "Byki i Niedźwiedzie" w kategorii spółka roku z rynku NewConnect!

23.03.2021 Już jutro tj. 24.03.2021r. godzina 18 00 wielka gala „Byki i Niedźwiedzie"! Zapraszamy do oglądania i kibicowania BioMaxima S.A!

11.03.2021 Byki i niedzwiedzie - BioMaxima S.A. nominowana do statuetki w kategorii spółka roku z rynku NewConnect!

10.03.2021 Nasz Test RT-PCR korzysta z jednego z najlepiej ocenionych pod względem czułości analitycznej protokołów opracowanych przez China Center for Disease Control (China CDC).

Najnowsze badania wskazują że test RT-PCR wytwarzany przez BioMaxima S.A. korzysta z jednego z najlepiej ocenionych pod względem czułości analitycznej protokołów opracowanych przez China Center for Disease Control (China CDC). Te same badania zwracają uwagę na niską czułość i małą wiarygodność testów PCR do identyfikacji zakażeń SARS-CoV-2 opartych na protokole Charite Berlin.

Test genetyczny SARS-CoV-2 Real Time PCR LAB-KITTM BioMaxima S.A. został opracowany w oparciu o wytyczne CDC China. Badania przeprowadzone przez Chantal Vogel i współpracowników wykazały bardzo dobre wyniki czułości analitycznej dla starterów zalecanych przez CDC China. Dlatego nasz test jest bardzo czułym narzędziem do molekularnej identyfikacji zakażeń SARS-CoV-2. Ponadto, Vogel i współpracownicy porównali skuteczność analityczną i czułość zestawów starter-sonda używanych w czterech powszechnie stosowanych testach SARS-CoV-2 RT– qPCR opracowanych przez China Center for Disease Control (China CDC), United States CDC (US CDC), Charité Institute of Virusology, Universitätsmedizin Berlin (Charité) i Uniwersytet w Hongkongu (HKU). Okazało się, że wartości Ct z zestawu RdRp-SARSr (przy użyciu tylko RdRp_SARSr-P2 (sonda 2)) była zwykle o 6–10 większa (niższa wykrywalność wirusa) niż w innych zestawach starter-sonda - rys. 1 c i d (poniżej).

 

Wyniki pokazują również, że przy 100 i 101 wirusowych kopii RNA / μl – 1 wszystkie zestawy starter-sonda, z wyjątkiem RdRp-SARS i 2019-nCoV_N2, były w stanie częściowo wykryć (Ct <40) SARS-CoV-2 z próbki klinicznej (ryc. 2). Przy 102 wirusowych kopii RNA / μl -1 można było wykryć wirusowe RNA i rozróżnić próbki ujemne dla wszystkich zestawów starter-sonda z wyjątkiem zestawu RdRp-SARSr (Charité), który był ujemny (Ct> 40) dla wszystkich 100–102 wirusowych kopii RNA / μl – 1 (ryc. 2). Próbki kliniczne wykazały, że wszystkie zestawy starter-sonda, z wyjątkiem RdRp-SARSr (Charité), są w 100% wrażliwe na wykrycie SARS-CoV-2 przy 100 kopii wirusowego RNA / μl – 1 wyekstrahowanego kwasu nukleinowego (500 kopii na reakcję), i 0–50% czułość przy jednej do dziesięciu kopii wirusowego RNA / μl – 1 (5–50 kopii na reakcję).

 

 

Test genetyczny oparty na rekomendacjach Charité Institute of Virology Universitätsmedizin Berlin jest przeznaczony do stosowania starterów-sond E-Sarbeco jako wstępnego testu przesiewowego oraz starterów-sond RdRp-SARSr jako testu potwierdzającego. Dane uzyskane przez Vogel i współpracowaników sugerują, że test RdRp-SARSr nie jest wiarygodnym testem potwierdzającym przy <1000 kopii wirusowego RNA / μl – 1 wyekstrahowanego kwasu nukleinowego.

 

Na podstawie: „Analytical sensitivity and efficiency comparisons of SARS-CoV-2 RT–qPCR primer–probe sets” Chantal B. F. Vogels et all. e-mail: chantal.vogels@yale.edu; Department of Epidemiology of Microbial Diseases, Yale School of Public Health, New Haven, CT, USA https://doi.org/10.1038/s41564-020-0761-6 NATURE MICROBIOLOGY | VOL 5 | OCTOBER 2020 | 1299–1305 | www.nature.com/naturemicrobiology

 

03.02.2021 Candida auris identyfikowana na podłożu chromogennym Candida Plus produkowanym w BioMaxima SA

CHROMagar™ Candida Plus, pierwsze podłoże chromogenne do wykrywania Candida auris

Candida auris została zidentyfikowana po raz pierwszy w 2009 r. przez zespół dr Makimury w Japonii, Od tego czasu została rozpoznana jako grzyb o szerokim zakresie patogenności. C. auris wywołuje poważne zakażenia ran oraz układu moczowego, oddechowego czy zakażenia ogólnoustrojowe- obarczone dużą śmiertelnością zakażenia. Jest szeroko oporna na dostępne leki przeciwgrzybicze, będąc ogromnym wyzwaniem terapeutycznym, bardzo łatwo szerzy się, powodując lokalne epidemie w szpitalach (Hiszpania, Wielka Brytania), pozostając niewrażliwa na stosowane w tych placówkach środki dezynfekcyjne i standardowe metody higieny.

Przez Centers for Disease Control (CDC) (1) oraz World Health Organization (WHO) (2) została umieszczona na listach „priorytetowych patogenów”, mikroorganizmów podlegających ogólnoświatowemu nadzorowi, jako gatunek, który stanowi poważne globalne zagrożenie dla zdrowia. Kluczowe jest opracowanie metod walki z takimi patogenami jak Candida auris, zanim przyczynią się one do wybuchu kolejnej pandemii.

(1) https://www.cdc.gov/fungal/candida-auris/candida-auris-alert.html

(2) https://apps.who.int/iris/rest/bitstreams/1279936/retrieve

CHROMagarTM zmodyfikował skład legendarnej CHROMagarTM Candida, gdzie już po kolorze kolonii możliwa jest identyfikacja głównych gatunków Candida spp. Na podłożu Candida Plus, wzrost Candida auris jest bardzo specyficzny - jako jasnoniebieskie kolonie z otoczką i błękitem z tyłu płytki:

Nowa formuła zachowuje zróżnicowanie kolorystyczne innych, istotnych klinicznie gatunków Candida:

I umożliwia ich różnicowanie z bardzo wysoką specyficznością (3):

 • C. albicans ~ 100 %
 • C. tropicalis ~ 100 %
 • C. krusei ~ 100 %

(3) "Evaluation of a novel chromogenic medium for Candida spp. identification and comparison with CHROMagar Candida for the detection of Candida auris in surveillance samples" Juan V. Mulet et al. 2020

Identyfikacja za pomocą spektrometrii mass (MALDI-TOF) może być wykonana bezpośrednio z pojedynczej kolonii - brak konieczności namnażania drobnoustrojów.

Dzięki 100% swoistości i czułości dla szczepów C. auris podłoże Candida Plus jest idealnym narzędziem umożliwiającym szybką i dokładną identyfikację tych patogenów.

W BioMaxima SA chromogenne podłoże Candida Plus jest produkowane jako podłoże:

Na płytkach:

PP 0255 Chromogenic Candida Plus LAB-AGAR™

W butelkach:

BT 5344.01 Chromogenic Candida Plus LAB-AGAR™ 6 x 100 ml

BT 5344.02 Chromogenic Candida Plus LAB-AGAR™ 6 x 200 ml

BT 5344.05 Chromogenic Candida Plus LAB-AGAR™ 6 x 500 ml

Oraz dostępne w postaci sypkiej:

CA242 CHROMagar™ Candida Plus 5 l

01.02.2021 BioMaxima S.A. zarejestrowała swoje testy antygenowe we Francji

Francuskie Ministerstwo Zdrowia oficjalnie dopuściło nasz produkt do sprzedaży na tym rynku.

Poniżej link do strony:

Plateforme COVID-19 (sante.gouv.fr)

20.01.2021 Nowe warianty mutacji wirusa SARS-CoV-2 skutecznie identyfikowane testem genetycznym SARS-CoV-2 Real Time PCR LAB-KIT™ firmy BioMaxima

Informujemy, że test genetyczny real-time PCR SARS-CoV-2 Real Time PCR LAB-KITTM skutecznie identyfikuje cztery nowe warianty mutacji wirusa SARS-CoV-2, m.in.:
 • SARS-CoV-2 VUI 202012/01 wariant mutacji (B.1.1.7) wykryty na terenie Wielkiej Brytanii,
 • 501Y.V2 (South Africa) wariant południowo afrykański
 • Cluster 5 variant (North Jutland, Denmark) wariant duński
 • Mutację na końcu 5’ genu N

BioMaxima SA w ostatnim czasie przeprowadziła własne i niezależne badania in silico oraz in vivo. Już teraz wyniki in silico potwierdziły 100% skuteczność naszego testu genetycznego w identyfikacji nowych wariantów mutacji w genomie koronawirusa SARS-CoV-2. Nie stwierdzono żadnych problemów w detekcji materiału genetycznego wirusa SARS-CoV-2. Wskazują to na bardzo dobrze opracowane sekwencje primerów dla genów ORF1ab i N. Po raz kolejny potwierdziliśmy, że test SARS-CoV-2 Real Time PCR LAB-KITTM jest bardzo czułym i właściwym narzędziem w rękach diagnostów laboratoryjnych, dzięki któremu wydawane wyniki są pewne i nie budzą wątpliwości. Styczniowe dane WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) potwierdzają, że B.1.1.7 nowy wariant wirusa o zwiększonej zakaźności, który pojawił się w Wielkiej Brytanii w listopadzie ub. roku został już wykryty w 60 krajach.

Biomaxima SARS CoV 2 in silico mutation analysis 2021 01

3.12.2020 Nowe Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 189/2020/DSOZ dotyczące zasad sprawozdawania oraz warunków rozliczania świadczeń opieki zdrowotnej związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Uwaga! Informujemy, że dn. 1.12.2020 roku weszło w życie zarządzenie Prezesa NFZ Nr 189/2020/DSOZ, zmieniające zarządzenie Nr 174/2020/DSOZ z dnia 05.11.2020 r., w sprawie zasad sprawozdawania oraz warunków rozliczania świadczeń opieki zdrowotnej związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Zgodnie z aktualnym zarządzeniem, minimalne kryteria jakie muszą spełniać jednostkowe produkty rozliczeniowe: 99.05.0005 Wykonanie testu antygenowego na obecność wirusa SARS-CoV-2 to:

- czułość: 90%, swoistość: 97% (określone w zarządzeniu jako ustalone zgodnie z danymi walidacyjnymi deklarowanymi przez producenta w procesie rejestracji wyrobu medycznego do diagnostyki in vitro).

Miło nam poinformować ze oba znajdujące się w naszej ofercie testy antygenowe: wytwarzany przez BioMaxima S.A. COVID-19 Antigen Rapid Test, a także SD Biosensor Standard Q COVID 19 Ag test, którego jesteśmy dystrybutorem w Polsce, spełniają wymagania NFZ dotyczące refundacji.
 Parametry walidacyjne testu COVID-19 Antigen Rapid Test (nr kat. 1-364-K020):
- Czułość testu: 96,4%
- Swoistość testu: 99,2%

Parametry walidacyjne testu STANDARD Q COVID-19 Ag (nr kat. Q NCOV 01G):
- Czułość testu: 96,52%
- Swoistość testu: 99,68%

 

2-4.12.2020 Forum Zakażeń On-line "Zakażenia, które przysłonił nam COVID-19"

Serdecznie zapraszamy na sesję naukową „Aktualności w diagnostyce i leczeniu sepsy”, która odbędzie się podczas e-konferencji Forum Zakażeń ONLINE w dniu 3 grudnia 2020 w godz. 15.00-16.10

Dr hab. n. med.  Barbara Adamik w wykładzie pt.: „Szybka diagnostyka zakażeń w sepsie” przedstawi wpływ szybszego wdrożenia racjonalnej terapii celowanej na poprawę wyników leczenia pacjentów w sepsie, dzięki wykorzystaniu oznaczenia lekowrażliwości drobnoustrojów bezpośrednio z dodatnich próbek krwi.

Badania zostały oparte o oferowany przez BioMaximę system Accelerate Pheno™, który umożliwia skrócenie czasu oczekiwania na wynik lekowrażliwości do maksymalnie 7 godzin (średnio o 40 godz. szybciej w porównaniu z metodą tradycyjną), przyspieszenie podjęcia skutecznej, celowanej terapii dla przypadków z ciężkimi postaciami sepsy i dzięki temu obniżenie ich śmiertelności.

Zapraszamy także do odwiedzenia naszego wirtualnego stoiska podczas e-konferencji Forum Zakażeń ONLINE w dniach 2-4 grudnia 2020

Zakażenia, które przysłonił nam COVID-19

20.11.2020 BioMaxima SA zakończyła walidację nowego szybkiego testu potrójnego na koronawirusa oraz inne patogeny układu oddechowego, oraz złożyła wniosek o rejestrację

Spółka BioMaxima S.A., notowany na NewConnect polski producent diagnostyki laboratoryjnej, ogłosiła we czwartek zakończenie prac rozwojowych oraz walidacji nowego, szybkiego testu antygenowego. Wykrywa on trzy patogeny wywołujące infekcje układu oddechowego, oprócz SARS-CoV-2 również wirusa grypy A i B oraz RSV (Respiratory Syncytial Virus) w wymazie z gardła. Dziś spółka złożyła w Urzędzie Rejestracji Wyrobów Medycznych wniosek o rejestrację testu.

Test potrójny Sars-Cov-2, Infuenza A i B, RSV jest bardzo komfortowym rozwiązaniem diagnostycznym. W dobie pandemii, kiedy objawy kliniczne wywołane przez te trzy patogeny są do siebie bardzo podobne, takie rozwiązanie jest idealne dla celów szybkiej diagnostyki. Za pomocą jednego wymazu z nosogardzieli, test potrójny już po 15 minutach umożliwia bardzo szybką identyfikację patogenu, z którym mamy do czynienia.

Test potrójny receptą na odsianie pacjentów zakażonych Covid-19

Pozwala on na szybkie wytypowanie pacjentów z zakażeniem Covid-19 w gronie chorych mających identyczne objawy, a zakażonych „zwykłym” wirusem grypy (w jednej z dwóch jego odmian) lub wirusem RSV. Co więcej, pacjenci nie są narażani na wykonanie wielokrotnych, wywołujących dyskomfort wymazów. Nowy test SARS-CoV-2 + RSV + Flu A/B Ag Combo to narzędzie umożliwiające służbie zdrowia szybsze podejmowanie efektywnych decyzji klinicznych wobec w ten sposób zdiagnozowanych pacjentów oraz lepszą kontrolę nad obecnie trwającą pandemią koronawirusa.

„Liczymy na duże zainteresowanie testem zarówno w Polsce jak i na rynkach eksportowych, zwłaszcza że na świecie jest tylko kilku producentów tego rodzaju testów. W obliczu rosnącej liczby zachorowań na Covid-19 na świecie oraz tradycyjnie nasilających się w okresie zimowym infekcji górnych dróg oddechowych, test potrójny jest doskonałym narzędziem ułatwiającym różnicowanie poszczególnych przypadków. Jest to również rozwiązanie na przyszłość, po wygaszeniu pandemii, do rutynowej diagnostyki pacjentów z objawami grypowymi.” - powiedział Łukasz Urban, Prezes Zarządu BioMaxima S.A.

02.11.2020 BioMaxima S.A. wprowadza do oferty test antygenowy SARS-CoV-2 pod własną marką

Mamy przyjemność poinformować, że w dniu 15 października firma BioMaxima jako wytwórca złożyła w Urzędzie Rejestracji Wyrobów Medycznych zgłoszenie o zamiarze wprowadzenia na rynek antygenowych testów marki BioMaxima do wykrywania antygenu SARS-CoV-2. Zgodnie z przepisami, od dnia dzisiejszego, firma BioMaxima uzyskała prawo do wprowadzenia tych wyrobów na rynek w Polsce i za granicą, oraz uzyskała certyfikat wolnej sprzedaży.

Wytwarzany przez nas nowy test jest szybkim testem immunochromatograficznym do jakościowego wykrywania antygenów SARS-CoV-2 obecnych w ludzkiej nosogardzieli. Antygen jest wykrywalny w próbkach pobranych z górnych dróg oddechowych w ostrej fazie zakażenia. Wykonanie badania jest bardzo proste, a uzyskanie wyniku następuje po 15 minutach. Nasze testy spełniają rekomendacje WHO dotyczące wydajności klinicznej w zakresie czułości i swoistości.

Zapraszamy do współpracy!

03.09.2020 Nowy produkt w ofercie BioMaximy - VTM Viral Transport Medium

Miło nam poinformować, że w ofercie handlowej BioMaxima S. A. pojawił się nowy produkt.

VTM – VIRAL TRANSPORT MEDIUM

VTM jest to podłoże przygotowywane zarówno w butelkach jak i probówkach, służące do transportowania i przechowywania próbek zawierających wirusy. Produkt jest przeznaczony do profesjonalnego użytku przez laboratoria badawcze i diagnostyczne. Może służyć do transportu wirusów m.in. z rodzin:  Coronaviridae, Orthomyxoviridae, Picornaviridae, Herpesviridae, Filoviridae, tkanek ludzkich i zwierzęcych jak również chlamydii. Dzięki specjalnej formule podłoża, można w nim bezpiecznie transportować i przechowywać wirusy, w tym SARS-Cov-2, zachowując ich cechy diagnostyczne jak i fizjologiczne. Zawarte w podłożu antybiotyki gentamycyna i amfoterycyna B ograniczają wzrost mikroflory towarzyszącej. Sole Hanksa i inaktywowana termicznie surowica cielęca stabilizują próbkę, umożliwiając jej przechowywanie przez kilka godzin do kilkunastu dni w zależności od rodzaju próbki, gatunku wirusa czy parametrów przechowywania. Produkt jest rekomendowany przez WHO oraz amerykańskie CDC - został przygotowany zgodnie z zalecaną przez te ośrodki procedurą jako podłoże do transportu wymazów zarówno z nosogardzieli, gardła i błon śluzowych nosa, ale również  plwociny czy aspiratów tchawiczych lub BAL (popłuczyny oskrzelikowo pęcherzykowej), tkanek z biopsji lub autopsji, w tym z płuc. Dostępny w ofercie BioMaxima S. A. VTM przygotowywany jest w probówkach plastikowych ze specjalnie uszczelnionymi korkami zapobiegającymi przeciekaniu. Dzięki specjalnej technologii probówki są znacznie bardziej odporne na zgniatanie i pękanie (zapewniając łatwy i bezpieczny transport). Można je także wygodnie postawić i nakleić etykietę.

Oferujemy również różnego rodzaju wymazówki dedykowane do pobierania wymazów w kierunku wykrywania za pomocą metod molekularnych wirusa SARS-CoV-2. Korzystając z szerokiej oferty BioMaxima można w łatwy sposób przygotować idealny, dopasowany do indywidualnych potrzeb każdego laboratorium zestaw, przeznaczony do diagnostyki SARS-CoV-2.W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z naszymi doradcami.

30.08.2020 Czy faktycznie wszystkie podłoża inaktywujące inaktywują koronawirusa - przeczytajcie raport Public Health England

Public Health England w lipcu opublikowała raporty dotyczące działania mediów inaktywujących Koronawirusa (COVID-19), używanych do transportowania wymazów. Przebadano kilkanaście powszechnie używanych produktów z czego tylko kilka z nich faktycznie wykazało działanie inaktywujące. Badano zmianę miana wirusa po inkubacji przez określony czas w każdym z produktów oraz możliwość wykrycia wirusa w kolejnych pasażach hodowli komórkowych. Warto zapoznać się z raportami, aby uniknąć potencjalnie niebezpiecznej sytuacji.

Jednocześnie przypominamy, że jedynymi mediami transportowymi rekomendowanymi przez World Health Organization (WHO), Center for Disease Control and Prevention są VTM i PBS produkowane także przez BioMaxima S.A..

Zapraszamy do współpracy.

28.08.2020 BioMaxima wprowadziła do swojej oferty szybki immunochromatograficzny test kasetkowy do jakościowego wykrywania antygenu wirusa SARS-CoV-2 w wymazach z nosogardzieli

Pragniemy poinformować, że BioMaxima wprowadziła do swojej oferty szybki immunochromatograficzny test kasetkowy do jakościowego wykrywania antygenu wirusa SARS-CoV-2 w wymazach z nosogardzieli.

 • Wynik w ciągu 15-30 minut
 • Prosta, nieskomplikowana procedura
 • Próbka : wymazy z nosogardzieli
 • Czułość 96,52 %
 • Specyficzność 99,68 %
 • Wszystkie materiały potrzebne do wykonania badania są zawarte w zestawie (także 2 rodzaje wymazówek do pobrania wymazu z nosa i z gardła)
 • Opakowanie zawiera 25 kasetek, wymazówkę A i B, bufor ekstrakcyjny,

Zapraszamy do współpracy.

26.05.2020 Testy serologiczne firmy BioMaxima S.A. zakwalifikowane do stosowania we francuskich laboratoriach

Ministerstwo Zdrowia we Francji - Ministère des Solidarités et de la Santé - opublikowało listę testów serologicznych dedykowanych do wykrywania obecności przeciwciał w kierunku SARS-COV-2. Wymienione testy zostały zatwierdzone przez Narodowe Centrum Referencyjne - Centre national de référence (CNR). W opublikowanym wykazie znajduje się również produkt firmy BioMaxima S.A. - 2019-nCov IgG/IgM Rapid test. BioMaxima S.A. już na początku maja uzyskała pozytywną opinię testu PCR SARS-CoV-2 Real Time PCR LAB-KITTM , który również jest zakwalifikowany do stosowania we francuskich laboratoriach.

Pełna lista wszystkich dopuszczonych testów znajduje się na stronie Francuskiego Ministerstwa Zdrowia :

https://covid-19.sante.gouv.fr/tests

26.05.2020 Wysoka jakość testów PCR firmy BioMaxima S.A. potwierdzona zarówno w Polsce jak i zagranicą

Test SARS-CoV-2 Real Time PCR LAB-KIT™ wytwarzany przez BioMaxima SA, jest wysokiej jakości testem genetycznym o dużej czułości, rekomendowanym jako test potwierdzenia w diagnostyce SARS-CoV-2, zarówno przez referencyjne ośrodki w Polsce jak i zagranicą.

Raport z oceny przeprowadzonej przez NIZP-PZH na wyjątkowo dużej liczbie 73 próbek z uzyskanym wynikiem bardzo dobrym (99 % zgodności)

Poniżej link do komunikatu wydanego przez NIZP-PZH:

https://www.pzh.gov.pl/oswiadczenie-sprawie-testow-firmy-biomaxima/

Raport z oceny przeprowadzonej przez Instytut Pasteura we Francji metodą referencyjną, uzyskano 100 % zgodności 

12.05.2020 Zestawy testów PCR firmy BioMaxima S.A. z pozytywną oceną francuskiego Instytutu Pasteura

Z dumą informujemy, że BioMaxima S.A. uzyskała pozytywną ocenę testu SARS-CoV-2 Real Time PCR LAB-KITTM wg badania przeprowadzonego przez francuski Instytut Pasteura. Zestaw PCR naszej firmy został zakwalifikowany do stosowania we francuskich laboratoriach.

Raport Instytutu Pasteura

30.03.2020 BioMaxima S.A. wprowadza do oferty test genetyczny do wykrywania koronawirusa

Szanowni Państwo!

Z przyjemnością informujemy, że BioMaxima wprowadziła do swojej oferty test genetyczny do wykrywania SARS-CoV-2 oparty na metodzie Real Time PCR.

Test genetyczny RT-PCR w czasie rzeczywistym (SARS-CoV-2 Real Time PCR LAB-KIT) jest przeznaczony do identyfikacji i różnicowania SARS-CoV-2 w materiale pobranym od pacjentów z objawami COVID-19, za pomocą wykrywania sekwencji RNA unikalnych dla SARS-CoV-2. Materiał genetyczny wirusa, jest ekstrahowany z próbek (plwocina, aspirat tchawiczny lub popłuczyny oskrzelowo-pęcherzykowe, wymazy z nosogardzieli i gardła, krew, mocz, lub stolec) i amplifikowany za pomocą techniki PCR w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem odwrotnej transkryptazy oraz wykrywany za pomocą fluorescencyjnych reporterowych sond specyficznych dla SARS-CoV-2. Tego typu testy w Polsce są stosowane w diagnostyce koronawirusa w dedykowanych laboratoriach szpitalnych oraz Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, nowy genetyczny test BioMaxima SA wyróżnia się spośród znajdujących się aktualnie na rynku innych systemów RT-PCR. Do jego zalet należą m.in. czas uzyskania wyniku, który został skrócony do 2 godzin. Również czułość testu kształtująca się na poziomie ≥10 kopii RNA jest wyższa niż w innych porównywalnych systemach.

W swojej ofercie posiadamy również wyroby zgodne z określonymi przez Narodowy Instytut Zdrowia - Państwowy Zakład Higieny (NZIP – PZH) wymaganiami dotyczącymi pobrania przechowywania i transportu materiału do badań w kierunku zakażeń układu oddechowego powodowanych przez koronawirusy (SARS; MERS; SARSCoV-2 – COVID-19, to znaczy:

 • Jałowe wymazówki z podłożem transportowym do pobierania i transportu próbek od pacjentów z infekcjami wirusowymi: koronavirus 2019-nCoV, Adenovirus, CMV, HSV1, Influenza A, Parainfluenza Typu 3, RSV oraz WZW;
 • Sterylizowany filtracyjnie buforowany roztwór soli fizjologicznej PBS, produkowany w Biomaxima, w nowoczesnej Pracowni Podłoży do Kultur Komórkowych.

Zapraszamy do współpracy!

02.03.2020 BioMaxima S.A. wprowadza do oferty test do wykrywania przeciwciał na koronawirusa 2019-nCoV

Szanowni Państwo!

Pragniemy poinformować, że BioMaxima S.A. wprowadziła do swojej oferty szybki test do wykrywania przeciwciał IgG i IgM przeciwko koronawirusowi (2019-nCoV). Materiałem badanym może być krew pełna, osocze lub surowica, a do przeprowadzenia szybkiego testu nie jest wymagane posiadanie specjalistycznego sprzętu. W skład testu wchodzą indywidualnie pakowane kasetki zawierające studzienkę, w której umieszczany jest materiał badany oraz krople buforu załączonego do zestawu. Wynik testu możliwy jest do odczytania w okienku testowym po upływie zaledwie 10 minut. Test 2019-nCoV IgG/IgM został porównany do komercyjnego PCR, a wyniki pokazują, że posiada wysoką czułość i swoistość odpowiednio w przypadku IgG 100% i 98%, IgM 85% i 96%. W dniu 16 lutego br. została złożona deklaracja CE, umożliwiającą stosowanie testów na rynkach krajów Unii Europejskiej. Test przeznaczony jest do użytku profesjonalnego.

W swojej ofercie posiadamy również wyroby zgodne z określonymi przez Narodowy Instytut Zdrowia - Państwowy Zakład Higieny (NZIP – PZH) wymaganiami dotyczącymi pobrania przechowywania i transportu materiału do badań w kierunku zakażeń układu oddechowego powodowanych przez koronawirusy (SARS; MERS; SARSCoV-2 – COVID-19, to znaczy:

 • Jałowe wymazówki z podłożem transportowym do pobierania i transportu próbek od pacjentów z infekcjami wirusowymi: koronavirus 2019-nCoV, Adenovirus, CMV, HSV1, Influenza A, Parainfluenza Typu 3, RSV oraz WZW;
 • Sterylizowany filtracyjnie buforowany roztwór soli fizjologicznej PBS, produkowany w Biomaxima, w nowoczesnej Pracowni Podłoży do Kultur Komórkowych.

W niedługim czasie firma BioMaxima S.A. planuje wprowadzić własny test genetyczny służący do potwierdzana zakażeń koronawirusem 2019-nCoV wykorzystujący technikę real-time PCR, jako najskuteczniejszą, najbardziej wiarygodną metodę identyfikacji materiału genetycznego wirusa. Przygotowywany test będzie do wykorzystania w tzw. otwartych systemach, to znaczy będzie można go wykonać na platformach różnych producentów będących już na wyposażeniu laboratoriów diagnostycznych takich jak: ABI, Cepheid, Rotagene, Stratagene, Techne, Bio-Rad Chroma 4 i Bio-Rad CFX96, Analytik Jena qTOWER, Bioneer, Ianlong Gentier 48, MIC. 

Zapraszamy do współpracy!

03.02.2020 Targi Medlab Middle East w Dubaju - Zapraszamy na nasze stoisko!

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska Z5.F49 na Targach Middle East w Dubaju! 

03-06.02.2020 Targi Medlab Middle East w Dubaju

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na tegoroczną edycję targów Medlab Middle East w Dubaju. Co roku gromadzą się tu największe i najbardziej znane firmy działające w branży medycznej, którym towarzyszy rzesza zwiedzających.

25-29.11.2019 Szkolenie serwisowe w San Lucas Labline

Kolejne udane szkolenie serwisowe w zakresie naszej biochemii - BM500.

Bardzo dziękujemy za owocną współpracę. To ogromna przyjemność z Państwem współpracować. 

18-21.11.2019 Targi MEDICA 2019 w Düsseldorfie

W dniach 18 - 21.11.2019r. BioMaxima uczestniczyła w międzynarodowych targach MEDICA 2019 w Düsseldorfie. To była przyjemność spotkać się z Państwem.

24-25.10.2019 Innowacje w hemostazie  - wysokiej jakości produkty koagulologiczne firmy Technoclone

W dniach 24-25 października 2019 r. firma BioMaxima uczestniczyła w konferencji  „Innowacje w hemostazie”, gdzie mieliśmy okazję zaprezentować bogatą ofertę odczynników koagulologicznych firmy Technoclone do diagnostyki hemofilii i innych skaz krwotocznych (w tym inhibitor czynnika VIII), innowacyjny analizator Ceveron s100 do automatycznego oznaczania aktywności ADAMTS-13, czynnika XIII i stopnia generacji trombiny, a także nowy test do półilościowego oznaczania aktywności ADAMTS-13.

Test TECHNOSCREEN ADAMTS-13 Activity jest użyteczny w szybkiej diagnostyce różnicowej zakrzepowej plamicy małopłytkowej (TTP), pozwala na szybkie (30 minut) oznaczanie aktywności ADAMTS-13 przy  występowaniu nawrotów TTP, a także przy monitorowaniu leczenia TTP.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą koagulologiczną firmy Technoclone.

11.10.2019r. Accelerate Pheno™ - kolejne, bardzo dobre wyniki najnowszych badań!

Przedstawiamy wyniki kolejnych badań klinicznych, opublikowanych podczas październikowego ID WEEK 2019. Badania potwierdzają wartości kliniczne systemu Accelerate Pheno ™- dane, zebrane w czterech różnych ośrodkach, dokumentują, że Accelerate Pheno™ znacząco przyspiesza uzyskanie wyniku identyfikacji i lekowrażliwości, umożliwiając jak najszybszą i potencjalnie ratującą życie optymalizację terapii antybiotykowej u pacjentów z ciężką sepsą.

Clinic/UCLA, University of Iowa, and UAMS Studies TUCSON, Ariz., Sept. 18, 2019 /PRNewswire/ -- Accelerate Diagnostics, Inc. (NASDAQ: AXDX) today announced the release of positive results from three clinical studies on the Accelerate Pheno™ system that will be presented at IDWeek™ 2019. "We are thrilled with the results of these clinical studies, which provide further evidence of the clinical value of Pheno," commented Dr. Romney Humphries, Chief Scientific Officer of Accelerate Diagnostics. "These data, gathered across four diverse institutions and study designs, demonstrate that Pheno's rapid ID and AST results lead to significant and potentially life-saving therapy optimization for patients with blood stream infections. These results represent a meaningful increase in the body of evidence that Pheno should be standard of care." The first of these studies is the ARLG-sponsored RAPIDS-GN clinical study conducted at Mayo Clinic and UCLA. The study successfully achieved its primary endpoint, demonstrating a statistically significant reduction in time to first antibiotic change for patients with Gram-negative blood stream infections. Specifically, the study showed a 6.3 hour decrease in time to first antibiotic adjustment and a 24.7 hour improvement in Gram-negative time to antibiotic adjustment, both of which represent statistically significant differences. RAPIDS-GN is the first multi-center, randomized controlled trial to evaluate the impact of rapid ID and AST technology for the management of patients with blood stream infections. As expected, differences in secondary endpoints like mortality and length of stay did not achieve statistical significance. The study was not designed to include a sufficient number of patients to statistically evaluate these endpoints. Two abstracts to be presented by the University of Iowa and University of Arkansas Medical System confirm and extend the findings of RAPIDS-GN. The University of Iowa showed antibiotic therapy was optimized within 15.3 hours for patients tested with Pheno. Among 277 interventions made based on Pheno results, 80% resulted in antibiotic change, and over one third were due to the patient not being covered for the causative organism identified. Similarly, UAMS found a 1.1 day improvement in time to optimal therapy and confirmed prior findings that demonstrated between 0.5 and 2.4 days shorter length of stay for patients with bacteremia and tested by Pheno over historical cohorts (p<0.01).

Accelerate Diagnostics Highlights  IDWeek 2019 Mayo Clinic IDWeek 2019 UAMS Arkansas IDWeek 2019 Univ Clinic IOWA 

04.10.2019r. XVI Gdańskie Warsztaty Nefrologiczne

W dniu 4 października 2019 r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w XVI Gdańskich Warsztatach Nefrologicznych, aby zaprezentować nowy test firmy Technoclone do półilościowego oznaczania aktywności ADAMTS-13. Zastosowanie testu TECHNOSCREEN ADAMTS-13 Activity pozwala na szybkie odróżnienie atypowego zespołu hemolityczno - mocznicowego (aHUS) od zakrzepowej plamicy małopłytkowej (TTP). Wykorzystanie testu na miejscu, w laboratorium, pozwoli na skrócenie czasu postawienia właściwej diagnozy oceny stanu klinicznego chorego, obniżenie kosztów związanych z kosztami zlecenia badań w jednostkach zewnętrznych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą koagulologiczną firmy Technoclone.

01.10.2019 Międzynarodowe Targi MEDICA 2019 w Düsseldorfie 18 - 21.11.2019r

BioMaxima S.A. ma przyjemność zaprosić Państwa do odwiedzenia naszego stoiska na Międzynarodowych Targach MEDICA 2019 w dniach 18 - 21 listopada 2019r. Znajdziecie nas Państwo na Hali 1 przy stoisku D49.

Mapa Targów

08.07.2019 XXXII Konferencja „Postępy w Anestezjologii, Intensywnej Terapii i Leczenia Bólu” 13-15 czerwca 2019

W dn. 13-15 czerwca 2019 uczestniczyliśmy w III Polskim Kongresie POKONAĆ SEPSĘ we Wrocławiu. Kongres był miejscem multidyscyplinarnych spotkań ekspertów zajmujących się problematyką sepsy, wiodącym tematem tej międzynarodowej, prestiżowej konferencji było m. in. realne zagrożenie sepsą w polskich placówkach medycznych oraz problem jej wykrywalności, która wciąż jest zbyt późna. Zaprezentowaliśmy nasze rozwiązania umożliwiające szybką diagnostykę sepsy: Analizator immunochemiczny PATHFASTTM z możliwością pomiaru PRESEPSYNY - markera sepsy, a także Accelerate Pheno™ - system przeznaczony do identyfikacji i oznaczenia wrażliwości na antybiotyki drobnoustrojów z dodatniego posiewu krwi.

Wraz z ACCELERATE Diagnostics oraz organizatorami Kongresu, zorganizowaliśmy sesję naukową pt. : Postępy w diagnostyce zakażeń - jej głównym zagadnieniem była diagnostyka sepsy – p. dr Barbara Adamik, z Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Uniwersyteckiego we Wrocławiu, omawiała w jaki sposób najszybciej rozpoznawać przypadki, będące najbardziej zagrożone sepsą. Dr Adamik podkreśliła ogromne znaczenie diagnostyczne oferowanego przez Biomaximę systemu Accelerate Pheno™, umożliwiającego skrócenie czasu oczekiwania na wynik do maksymalnie 7 godzin, przyspieszając podjęcie skutecznej, celowanej terapii dla przypadków z ciężkimi postaciami sepsy i dzięki temu obniżenie ich śmiertelności.

Jeden z wykładów poruszał problem wysokiej śmiertelności pacjentów - z powodu sepsy kilka milionów ludzi rocznie umiera na całym świecie każdego roku. Szybsze rozpoznanie sepsy i wdrożenie odpowiedniego leczenia (terapia celowana) ogromnie obniża śmiertelność pacjentów. Mimo że w oddziałach intensywnej terapii mamy bardzo zaawansowane możliwości leczenia, wciąż z powodu sepsy umiera niemal połowa pacjentów. Gdybyśmy wdrożyli szybszą diagnostykę, moglibyśmy zmniejszyć tę śmiertelność nawet o 20%.

Plan sesji naukowej:

Prowadzący: Barbara Adamik (Wrocław), Stanisław Zieliński (Wrocław)

1. Śmiertelność w sepsie Marek Wełna (Wrocław)

2. Szybka identyfikacja zakażeń w OIT Barbara Adamik (Wrocław)

3. Clinical benefits of rapid pathogen identification and phenotypic resistance testing in severe bloodstream infections Torsten Wassermann, (Accelerate Diagnostics)

Sesja odbyła się w dniu 14.06.2019 (piątek)w godzinach 17.00 – 18.30 we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy ul. Wystawowej 1 (Hala Stulecia)

Szczegółowy program w linku poniżej

http://sepsa2019.pl/#program

 

31.05.2019 Konferencja pt. "Zatrucia pokarmowe stałym zagrożeniem zdrowia publicznego" 31 Maja 2019

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na konferencji organizowanej przez Sekcję Higieny Żywności i Weterynaryjnej Ochrony Zdrowia Publicznego PTNW i Katedrę Higieny Żywności Zwierzęcego Pochodzenia Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UP w Lublinie w dn. 31 maja 2019 r.

29.05.2019 Targi Africa Health, Johannesburg 28 - 30 Maja 2019

Z przyjmenością informujemy, że BioMaxima S.A. bierze udział w Targach Africa Health w Johannesburgu. Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko nr 2.C10.

Więcej informacji o wydarzeniu w linku poniżej.

www.africahealthexhibition.com/en/home.html

22.05.2019 IV Konferencja naukowo-szkoleniowa PTDL 24 - 25 Maja 2019

Serdecznie zapraszamy na IV Konferencję naukowo-szkoleniową PTDL -Majowe Spotkania z Diagnostyką Laboratoryjną „Przegorzały 2019”, która odbędzie się w dniach 24-25 maja w Krakowie. Na konferencji BioMaxima zaprezentuje bogatą ofertę koagulologiczną firmy Technoclone.

Więcej informacji o wydarzeniu w linku poniżej.

http://www.ptdl.pl/oddzialy/krakow/aktualnosci

16.05.2019 XX Zjazd Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w Lublinie 16 - 18 Maja 2019

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na XX Zjeździe Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w dniach 16 - 18 maja w Lublinie.

13.05.2019 Targi Medlab Africa, Johannesburg 28 - 30 Maja 2019

Pragniemy poinformować, że w dniach 28 - 30 Maja 2019 BioMaxima weźmie udział w międzynarodowej konferencji Medlab Africa w Johannesburgu. Jest to największe wydarzenie medyczne w Afryce, gromadzące największych producentów sprzętu medycznego i pracowników służby zdrowia.

04. - 06.04.2019 I Forum Zakażeń pod hasłem „Wyzwania w leczeniu i profilaktyce zakażeń”. 

Z przyjemnością informujemy, że BioMaxima weźmie udział w pierwszej edycji interdyscyplinarnej konferencji Forum Zakażeń pod hasłem „Wyzwania w leczeniu i profilaktyce zakażeń”. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferecji w dniach 4 - 6 kwietnia 2019 r. w Centrum Kongresowym Hotelu Warszawianka w Jachrance.

22.02.2019 Targi Medlab Asia Pacific 2019, Singapur 26-28 marzec 2019

BioMaxima S.A. ma przyjemność zaprosić Państwa do swojego stoiska (nr Q31) na międzynarodowej wystawie Medlab Asia Pacific 2019, która odbędzie się w Singapurze, w dniach 26-28 Marca 2019r. Coroczna wystawa i kongres Medlab Asia Pacific skupia światowych liderów w diagnostyce laboratoryjnej i jest największą, dedykowaną wystawą sprzętu, analizatorów i usług dla laboratoriów medycznych.

04.02.2019 BioMaxima bierze udział w targach Medlab 2019 w Dubaju

Z przyjemnością informujemy, iż BioMaxima weźmie udział w targach Medlab 2019, które odbywają się w dniach 4-7 lutego w Dubaju.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska - znajdziecie je Państwo w Hali Za'abeel 5 przy stanowisku Z5.F49. Do zobaczenia!

09.11.2018 BioMaxima na targach Medica zaprezentuje nowy analizator biochemiczny BM 300

Z przyjemnością pragniemy ogłosić, iż BioMaxima S.A. zaprezentuje w pełni funkcjonalną wersję analizatora biochemicznego BM 300 podczas międzynarodowej wystawy medycznej Medica w Dusseldorfie w Niemczech, która odbędzie się w dniach 12-15 listopada. Termin wdrożenia tego aparatu do produkcji to 1 kw. 2019 roku.

Zapraszamy do lektury poniższego artykułu!

BioMaxima na targach Medica zaprezentuje nowy analizator BM 300

26.10.2018 BioMaxima weźmie udział w targach MEDICA w Dusseldorfie

Z przyjemnością informujemy, iż BioMaxima weźmie udział w targach MEDICA 2018, które odbędą się w dniach 12-15 listopada w Düsseldorfie.
Znajdziecie nas Państwo na Hali 18 przy stoisku B08. Do zobaczenia!

05.10.2018 BioMaxima wspiera Uniwersytet Medyczny w Lublinie

W dniach 2 – 13 lipca 2018 w Woli Uhruskiej odbył się organizowany przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie obóz społeczno-naukowy, podczas którego z porad i konsultacji lekarskich oraz badań w laboratorium analitycznym skorzystało ponad 1 500 mieszkańców gminy. Obóz przygotowany został przy wsparciu BioMaximy, która zapewniła pomoc w organizacji laboratorium analitycznego.

Podziękowanie Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

20.08.2018 BioMaxima wyłącznym dystrybutorem rewolucyjnej platformy Accelerate Pheno System

BioMaxima podpisała umowę o wyłącznej dystrybucji w Polsce rewolucyjnej platformy Accelerate Pheno™ System amerykańskiej firmy Accelerate Diagnostics, technologii, przeznaczonej do szybkiej identyfikacji patogenów i oznaczenia ich wrażliwości na antybiotyki, umożliwiającej ratujące życie leczenie pacjentów z ciężkimi zakażeniami bakteryjnymi krwi.

Accelerate Pheno™ System

26.06.2018 40 osób wzięło udział w szkoleniu zorganizowanym przez BioMaxima S.A.

40 osób wzięło udział w szkoleniu zorganizowanym przez BIOMAXIMA S.A. w dniu 26 czerwca 2018 r. pt.: „Walidacja metod mikrobiologicznych ilościowych, jakościowych i alternatywnych oraz zapewnienie jakości wyników badań zgodnie z wymaganiami aktualnego wydania normy PN-EN ISO/IEC 17025,PN-EN ISO 7218, dokumentów PCA i odpowiednich przepisów prawa”.  Na szkoleniu omówiono m.in. wiele zagadnień dotyczących nowego wydania normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018r-02, podejście procesowe oparte na analizie ryzyka, wykaz zmian tej normy, weryfikację i walidację metod badawczych.

Serdecznie dziękujemy Państwu za tak liczne uczestnictwo i same pozytywne ankiety potwierdzające wysoką jakość prowadzonego szkolenia.

28-29 czerwca 2018 "Metagenomy różnych środowisk"

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że już niebawem weźmiemy udział w III Ogólnopolskim Sympozjum Mikrobiologicznym „Metagenomy różnych środowisk”, które tym razem odbędzie się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.  Zapraszamy do Lublina!

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo pod poniższym adresem:

http://www.kul.pl/iii-ogolnopolskie-sympozjum-mikrobiologiczne-metagenomy-roznych-srodowisk-quot,art_77897.html

 

08.06.2018 Konferencja naukowa pt: Jakość zdrowotna regionalnych i tradycyjnych produktów mlecznych

08 czerwca 2018 r Sekcja Higieny Żywności i Weterynaryjnej Ochrony Zdrowia Publicznego Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych oraz Katedra Higieny Żywności Zwierzęcego Pochodzenia Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie zorganizowała konferencję naukową pt: Jakość zdrowotna regionalnych i tradycyjnych produktów mlecznych. Konferencja zgromadziła liczne grono specjalistów z nadzoru bezpieczeństwa produktów żywnościowych, pracowników instytutów  naukowych,  mikrobiologów, technologów żywności.  Na konferencji omawiane były między innymi różne aspekty mikrobiologiczne wykrywania i identyfikacji Listeria w żywności, a także nowe zagrożenia związane z enterotoksyną gronkowcową. Biomaxima S.A. miała przyjemność zaprezentowania swoich produktów. Była także jednym ze sponsorów tego wydarzenia.

Dziękujemy za zaproszenie!

22.05.2018 W dniach 22 – 25 maja zapraszamy Państwa na stoisko BioMaxima na targach HOSPITALAR w Sao Paulo, Brazylia (Red Hall 18-151)

5.03.2018 Zmiana identyfikacji wizualnej firmy

Z przyjemnością pragniemy poinformować, iż BioMaxima SA realizując wcześniejsze zapowiedzi, zmieniła i ujednoliciła identyfikację wizualną, która dotychczas nie była uporządkowana ze względu na przeprowadzane fuzje i przejęcia. Chcemy zakomunikować rynkowi, że jesteśmy jedną organizacją, jednym zespołem i że dzisiejsza BioMaxima to nowa wartość.
Odświeżyliśmy nasze logo oraz uruchomiliśmy nowy serwis internetowy. Zmieniliśmy również wzornictwo aparatów, opakowań oraz materiałów marketingowych, dzięki czemu nasza oferta produktowa jest wyraźniejsza i bardziej rozpoznawalna dla Klientów. 
Nowa identyfikacja wizualna wychodzi naprzeciw wartościom kultywowanym przez zespół BioMaxima, takim jak chęć ciągłego rozwoju i doskonalenia, które pozwalają nam na coraz bardziej skuteczne wspieranie naszych Klientów w ich pracy.

Dnia 19 kwietnia 2018 zapraszamy na szkolenie z Rozporządzenia Ministra Zdrowia

Serdecznie  zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu dotyczącym Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Szkolenie odbędzie się w kwietniu w Hotelu Novotel w Warszawie.

Wszelkie szczegóły w załączniku:
- formularz zgłoszenia kwiecień
- szkolenie kwiecień Rozporządzenie

 Serdecznie zapraszamy!!

18.02.2018 Szkolenie przeprowadzone przez spółkę Orum International

W dniach od 15-17 lutego w Mediolanie  w siedzibie spółki Orum,  mającej ponad 40 letnie doświadczenie w tworzeniu innowacyjnych narzędzi do standaryzacji w dziedzinie mikrobiologii, odbyło się szkolenie z zakresu obsługi i serwisowania urządzeń do badania czystości mikrobiologicznej powietrza. Pracownicy firmy BIOMAXIMA S.A.  mieli okazję poszerzyć wiedzę z tego zakresu. Podczas szkolenia zaprezentowane zostały nowe rozwiązania produktowe ze szczególnym uwzględnieniem badania czystości gazów sprężonych i środowiska wyizolowanego. 

 

12.02.2018 Zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą pożywek z zakresu  ISO/TS 22964:2017. Mikrobiologia łańcucha żywnościowego -- Horyzontalna metoda wykrywania Cronobacter spp.

Selektywne Namnażanie

Cronobacter Selective Broth (CSB)

PS 276

500 g

 

Vancomycin Supplement

SL 0059

10 vial 1/500 ml

 

Cronobacter Selective Broth (CSB)

BT 5247.01

6 x 100 ml

 

Cronobacter Selective Broth (CSB)

BT 5247.02

6 x 200 ml

 

Cronobacter Selective Broth (CSB)

BT 5247.05

6 x 500 ml

 

Cronobacter Selective Broth (CSB)

PW 3233

50 x 10 ml

Selektywna Izolacja

Chromogenic Cronobacter Izolacja (CCI)  LAB-AGAR™

PS 284

500 g

 

Chromogenic Cronobacter Izolacja (CCI)  LAB-AGAR™

BT 5246.01

6 x 100 ml

 

Chromogenic Cronobacter Izolacja (CCI)  LAB-AGAR™

BT 5246.02

6 x 200 ml

 

Chromogenic Cronobacter Izolacja (CCI)  LAB-AGAR™

BT 5246.05

6 x 500 ml

 

Chromogenic Cronobacter Izolacja (CCI)  LAB-AGAR™

PP 0177

10 płytek

11.02.2018  Odbyła się Konferencja Naukowo-Szkoleniowa pt  „ Stare i Nowe Patogeny – aktualne problemy”

W dniach 09-11 luty 2018 r odbyła się Konferencja Naukowo-Szkoleniowa pt  „ Stare i Nowe Patogeny – aktualne problemy”.   Konferencja zgromadziła około 180 specjalistów branży klinicznej: profesorów, lekarzy, diagnostów laboratoryjnych  w tym największe osobistości z dziedziny mikrobiologii, immunologii, epidemiologii  i biologii molekularnej i była miejscem prezentacji najnowszych osiągnięć naukowych.  Firma BIOMAXIMA S.A.  miała przyjemność zaprezentowania swoich produktów. Po raz kolejny była także jednym ze sponsorów tego znakomitego wydarzenia. Dziękujemy uczestnikom  za odwiedzenie naszego stoiska i zainteresowanie produktami firmy BIOMAXIMA S.A.

04 02.2018  III Białowieskie Spotkania Lekarzy Weterynarii Zwierząt Nieudomowionych

W dniach 03-04 luty 2018 Biomaxima S.A. uczestniczyła w konferencji poświęconej  tematyce zoonoz zwierząt dziko żyjących w kontekście ochrony zdrowia człowieka oraz zwierząt gospodarskich i towarzyszących. Spotkanie odbyło się  w okolicznościach pięknej przyrody Białowieskiego Parku Narodowego.  Wzięło w nim udział ponad 150 lekarzy weterynarii, pracowników Inspekcji Weterynaryjnej, Lasów Państwowych i innych służb weterynaryjnych. Tematyka wykładów dotyczyła przede wszystkim Mycobacterium (prof. dr hab. E. Augustynowicz-Kopeć); wirusa zapalenia wątroby typu E (dr hab. M. Larska, prof. nadzw) czy bezpieczeństwa żywności w kontekście Kampylobakteriozy, Salmonellozy, Jersiniozy, Helikobakteriozy, Listeriozy, zakażeń VTEC (dr hab. Krzysztof Anusz’ prof. nadz. SGGW).

Przedstawiciele firmy BIOMAXIMA S.A. mieli okazję przypomnieć gamę produktów do diagnostyki weterynaryjnej. Cieszymy się, że to wydarzenie, a także prezentowane przez nas produkty, wzbudziły tak duże zainteresowanie uczestników

2.02.2018 Szkolenie z tematu : Wdrożenie normy PN-EN ISO 11731:2017 do badań wody w obszarze regulowanym w kierunku oznaczania liczby bakterii z rodzaju Legionella” 

W terminie 31 styczeń  - 02 luty 2018  BIOMAXIMA S.A. zorganizowała szkolenie z tematu : Wdrożenie normy PN-EN ISO 11731:2017 do badań wody w obszarze regulowanym w kierunku oznaczania liczby bakterii z rodzaju Legionella” Uczestnicy mieli możliwość zarówno wysłuchania wykładów jak i praktycznego wykorzystania wiedzy podczas ćwiczeń w laboratorium.

Podczas szkolenia można było pracować na pożywkach firmy BIOMAXIMA S.A.

Wykaz nowych pożywek z zakresu normy  PN EN ISO 11731: 2017 znajduje się poniżej. Wszystkie te produkty mogą Państwo zakupić w BIOMAXIMA S.A.

EN-ISO 11731: 2017. Jakość wody -- Oznaczanie ilościowe bakterii z rodzaju Legionella

Etap badania

Podłoża

Nr.kat.

Opakowanie

Przygotowanie

Page`a Buffer Solution

BT 5190

6 x 90 ml

Izolacja

Legionella BCYE LAB-AGAR™

PP 0026

10 płytek

 

Legionella GVPC LAB-AGAR™

PP 0025

10 płytek

 

Legionella BCYE + AB LAB-AGAR™

PP 0178

10 płytek

 

Legionella MWY LAB-AGAR™

PP 0179

10 płytek

 

LEGIONELLA CYE LAB-AGAR™ BASE

PS 163

500 g

 

Legionella GVPC Supplement

SL 0018

10 fiolek 1/500ml

 

Legionella CYE Growth Supplement

SL 0053

10 fiolek 1/500 ml

 

Legionella CYE Growth Supplement

SL 0017

10 fiolek 1/100 ml

 

Legionella BCYE Supplement without Cysteine

SL 0046

10 fiolek 1/100ml

 

Legionella BCYE Supplement without Cysteine

SL 0047

10 fiolek 1/500ml

 

LEGIONELLA SELECTIVE MWY SUPPLEMENT

SL 0020

10 fiolek 1/100ml

 

LEGIONELLA SELECTIVE MWY SUPPLEMENT

SL 0085

10 fiolek 1/500ml

 

LEGIONELLA SELECTIVE AB SUPPLEMENT

SL 0087

10 fiolek 1/100ml

 

LEGIONELLA SELECTIVE AB SUPPLEMENT

SL 0096

10 fiolek 1/500ml

Testy potwierdzające

Legionella without Cysteine LAB-AGAR™

PP 0027

10 płytek

 

Legionella BCYE LAB-AGAR™/ Legionella  w/o Cysteine LAB-AGAR™- bi-płytek

PD 0015

10 płytek

 

Legionella Rapid Latex Test KIT

271050

50 testów

15.01.2018 Nowe pozycje w ofercie BIOMAXIMA SA

BIOMAXIMA SA wprowadziła do swojej oferty diagnostyki mikrobiologicznej kompletny zestaw diagnostyczny do wykrywania obecności Salmonella spp. i Listeria monocytogenes w żywności, paszach dla zwierząt, próbkach środowiskowych i materiale biologicznym metodą real-time PCR.

BIOMAXIMA SA introduced to the market of microbiological diagnostics a complete diagnostic kit for detecting the presence of Salmonella spp. and Listeria monocytogenes in food, animal feed, environmental samples and biological material using the real-time PCR method.