Mikrobiologia
NADCHODZĄCE SZKOLENIA

04 grudnia 2019 r. -  „Nowe wymagania normalizacyjne i prawne w zakresie weryfikacji i walidacji metod znoramalizowanych i alternatywnych w laboratorium wykonującym badania mikrobiologiczne i biochemiczne / molekularne wody, żywności, pasz, próbek środowiskowych itp. (PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02, PN-EN ISO 7218:2008+A1:2013-10, PN-EN ISO 16140-1:2016-09, ISO/DIS 16140-3 – Część 3, Przewodnik EURACHEM, DAB-07, Rozporządzenia Komisji Europejskiej i Rozporządzenia Ministra Zdrowia)”.

real-time PCR

Rosnące wymagania rynku szczególnie co do czasu badania próbki, dokładności metody i nakładu pracy sprawiły, że Biomaxima S.A. postawiła sobie za cel stworzenie produktów odpowiadających takiemu zapotrzebowaniu. Oferta firmy BIOMAXIMA S.A. powiększyła się o produkty z wykorzystaniem metody Real -Time PCR.  Są to w tym momencie SingleCup PCR Salmonella spp. LAB-KIT™  i SingleCup PCR Listeria monocytogenes LAB-KIT™
W porównaniu z metodami tradycyjnymi testy Real -Time PCR  są prostymi i szybkimi testami jakościowymi polegającymi na wykryciu odpowiednio charakterystycznych sekwencji DNA dla Salmonella spp. i Listeria monocytogenes obecnych w badanej próbce. Testy wykorzystują  sprawdzoną i udokumentowaną metodę łańcuchowej reakcji polimerazy w czasie rzeczywistym (real-time PCR).
Dobór innowacyjnych bulionów do namnażania proponowanych przez BIOMAXIMA S.A. sprawia, że wyniki testu uzyskuje się w ciągu 24 godzin, a w przypadku Salmonella nawet w ciągu  10-12  godzin od przyjęcia próbki do laboratorium.
W przygotowaniu kolejne zestawy Real -Time PCR: Vibrio, Cronobacter sakazakii, Legionella pneumophila, Legionella spp; Staphylococcus aureus, Pseudomonas aeruginosa

PODŁOŻA CHROMOGENNE

BIOMAXIMA S.A posiada wysokiej  jakości pożywki chromogenne w tym do wykrywania drobnoustrojów o różnych mechanizmach oporności (MRSA), VRE, ESBL, KPC). Ich zastosowanie w badaniach skriningowych jest bardzo powszechne. Odpowiednio dobrane składniki mieszaniny chromogennej umożliwiają bezpośrednią identyfikację nawet gatunków drobnoustrojów, co skraca czas oczekiwania na wynik do 24 godzin i umożliwia podjęcie właściwych działań terapeutycznych lub epidemiologicznych.  Ważne jest również to, że brak wzrostu charakterystycznych kolorowych kolonii kończy etap badania. Prócz zastosowania w mikrobiologii klinicznej  pożywki chromogenne ze względu na swoje właściwości znajdują także zastosowanie w badaniach wody, żywności, próbek środowiskowych, a także w klinice weterynaryjnej. 
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą podłoży chromogennych BIOMAXIMA S.A.