Analityka
NADCHODZĄCE SZKOLENIA
 23-24.03.2023 r. „Tajniki diagnostyki mikrobiologicznej E. coli (i STEC) w łańcuchu żywnościowym wg najnowszych norm ISO 16649 (Arkusze 1-3), PN-ISO 7251:2006 i ISO/TS 13136:2012 (STEC E. coli)"

 

Chemia kliniczna

BioMaxima S.A. od początku swojej działalności zajmuje się produkcją odczynników do chemii klinicznej. Od ponad 15 lat udoskonala swoje produkty i dopasowuje do zmieniających się potrzeb rynku diagnostycznego. W swojej ofercie posiada ponad 140 różnych odczynników biochemicznych oraz materiału kontrolnego, w tym linie dedykowane do analizatorów BM 100, BM 200 oraz BM 500.
Jednym z ostatnich wyzwań stawianych przez Zarząd firmy było opracowanie i produkcja własnego analizatora biochemicznego BM 200, którego premiera miała miejsce w 2017 roku.

Szybkie testy

BioMaxima S.A. jest pierwszą w Polsce firmą, która rozpoczęła produkcję szybkich testów diagnostycznych. Najbardziej popularnym produktem jest test na krew utajoną w kale. Test ten jest wykorzystywany w diagnostyce raka jelita grubego.

BioMaxima w swojej ofercie posiada testy do diagnostyki chorób infekcyjnych, jak również markery czynników zapalnych, chorób nowotworowych oraz testy do detekcji obecności środków uzależniających.

Testy do diagnostyki chorób infekcyjnych górnych dróg oddechowych to m.in. test do wykrywania antygenów wirusa grypy typu A i B ,  test do wykrywania antygenów RSV i adenowirusów, test do oznaczania antygenów streptokoków grupy A . Oferta została uzupełniona w marcu 2020 roku o szybki test do wykrywania przeciwciał IgG i IgM przeciwko koronawirusowi (2019-nCoV)